Jak poradzić sobie z kwestiami prawnymi w firmie?

Prowadzenie działalności wiąże się z wieloma różnymi obowiązkami i formalnościami, których należy dotrzymać. Często potrzebna okazuje się także pomoc prawnika. Obsługa prawna firm to usługa oferowana przez wiele kancelarii. Skierowana jest do różnego rodzaju przedsiębiorstw (mikro, małych, średnich i dużych), ale także do instytucji państwowych czy samorządowych, organizacji rządowych i pozarządowych oraz klientów indywidualnych – osób publicznych, np. polityków lub dziennikarzy – wyjaśnia Kancelaria Radcy Prawnego Przemysław Malinowski.

Obsługa prawna

Obsługa prawna obejmuje m.in. reprezentowanie firmy w sporach sądowych, zajmowanie się sprawami związanymi z kontrahentami, klientami, tworzenie dokumentów wewnętrznych (np. regulaminów, uchwał), windykację należności oraz obsługę nieruchomości.

Czym kierować się przy wyborze kancelarii?

Przede wszystkim warto szczegółowo zapoznać się z daną ofertą. Pozwoli to dowiedzieć się, czy zawiera ona wszystkie elementy, które interesują daną firmę i tym samym wybrać najlepiej dopasowany pakiet. Czego innego potrzebuje bowiem klient indywidualny, czego innego małe przedsiębiorstwo, a jeszcze odmienne oczekiwania mają przedstawiciele organizacji pozarządowej. Dodatkowo warto oczywiście zaczerpnąć informacji na temat samej kancelarii. Niezwykle istotne jest, ile czasu istnieje, jak przebiegała jej dotychczasowa działalność, z jakimi firmami współpracowała, jak dużo spraw zakończyło się sukcesem, a także, jakie wykształcenie i doświadczenie mają poszczególni pracujący w niej prawnicy.

Interesuje cię prawo Opole?