Opole nieruchomości – dom czy mieszkanie?

Opole nieruchomości – dom czy mieszkanie? Dzisiaj postaramy odpowiedzieć się na pytanie, czy zamieszkując w Opolu lepiej wybrać wolnostojący dom, czy mieszkanie w bloku na osiedlu. Oczywiście każda opcja będzie miała swoich zwolenników i przeciwników, dlatego zapewne nie uda nam się jednoznacznie wskazać, co jest lepsze i wygodniejsze. Jednak postaramy się wykazać największe zalety obu wariantów.

Opole nieruchomości – wynajem czy kupno

Jeśli patrzylibyśmy takimi kategoriami, to w Polsce za bardzo nie praktykuje się wynajmu całego domu. Inaczej jest na zachodzie i północy Europy. U nas w zwyczaju jest wynajem pokoi, mieszkań oddzielonych w domu. Dlatego jeśli nie chcecie się jeszcze decydować na zakup, to zostaje Wam jedynie mieszkanie do wynajęcia.

Dlaczego dom?

Mając dom, macie też podwórko, ogródek, własne ogrodzenie, dużą piwnicę i strych. Sami też się tym zajmujecie i wszystko zależy od Was. Nie musicie nikomu na czas udostępniać liczników, czy podawać stan wodomierzy. Nikt nigdy nie będzie Wam wiercił nad głową w sobotnie popołudnie i nikt też nie włączy głośno muzyki o 23 w niedzielę. Dodatkowo jesteście daleko od wielkomiejskiego gwaru i możecie spokojnie cieszyć się ciszą, która Was otacza. Nikt też nie będzie Was obwiniać, że Was pies głośno szczeka. Na przedmieściach to co się dzieje na Waszym podwórku jest Waszą sprawą.

Dlaczego mieszkanie?

Mieszkanie jest zdecydowanie wygodniejsze. Wszystko co się zepsuje wokół musi naprawić spółdzielnia mieszkaniowa lub zwyczajnie właściciel. Płacąc czynsz zapewniamy sobie pomoc we wszelkich sprawach technicznych związanych z budynkiem. Dodatkowo ciepła woda w kranie nie skończy się, gdy bojler w naszej piwnicy przestanie grzać. Nie musimy też zimą chodzić do piwnicy, aby dorzucać węgla do pieca. Chcąc wyjść do kina nie musimy jechać przez całe miasto. Wystarczy, że zwyczajnie przejdziemy się na nogach.

Jeśli macie dość szukania ofert pod hasłem Opole nieruchomości, koniecznie skontaktujcie się z biurem nieruchomości Investdom www.investdom.pl. Jest to zaufana firma, która od lat może pochwalić się swoimi referencjami.