Jak doskonale przygotować mieszkanie do sprzedaży czy wynajmu?

Home staging to nic innego jak przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Oznacza to, że przestrzeń, którą chcemy sprzedać, powinna być jak najlepiej zaprezentowana w momencie sprzedaży. W tym przypadku nie tylko ważne jest przygotowanie nieruchomości dla odwiedzających i chcących ją zakupić ale także wykonanie jak najlepszych jej zdjęć w celu umieszczenia w ogłoszeniach i katalogach sprzedażowych.

NAJLEPSZE METODY ZNACZNIE PODNOSZĄCE WARTOŚĆ NIERUCHOMOŚCI

Sprzedaż mieszkania, domu czy innej nieruchomości polega na tym, najczęściej, aby sprzedający zyskał jak najlepszą cenę, a kupujący był w świadomości i w przekonaniu, że za jak najniższą cenę zyskał jak najwięcej.
Metody home stagingu pozwalają znacznie podnieść wartość mieszkania.
Co za tym trzeba zrobić? Profesjonaliści z biura byMadeline sugerują, że najważniejsze czynności to:

  1. Zadbanie o porządek i czystość. Trzeba uprzątnąć wszelkie niepotrzebne a zagracające miejsce przedmioty, oczyścić mieszkanie tak by wyglądało na czyste i przyjemne.
  2. W zamian dobrze jest w mieszkaniu umieścić kwiaty i świece, zrobić bardziej przytulny nastrój w pomieszczeniu.
  3. Tak wyczyścić łazienkę i kuchnię aby błyszczały, każdy najpierw sprawdza czystość tych dwóch newralgicznych pomieszczeń.
  4. Dobrze jest też odmalować ściany na takie kolory, które będą przyjazne i miłe.
  5. Postarać się o dogodne światło lub zaprosić klienta do oglądania pomieszczenia w momencie kiedy wygląda ono najlepiej.
  6. Poprzestawiać meble pod ścianę tak by stworzyć wolną przestrzeń na środku, przez co pomieszczenie wyda się większe.
  7. Postarać się by zapach w mieszkaniu czy domu był miły i przyjemny.

ODPOWIEDNIE FOTOGRAFIE

W celu zaprezentowania nieruchomości w jak najlepszym świetle, powinniśmy zrobić super zdjęcia. Tak przedstawić rozkład domu czy mieszkania aby wydał się większy, bardziej ustawny, bardziej efektywny. Zdjęcia powinny zachwycić i sprawić, że dany klient chce obejrzeć akurat tę a nie inną nieruchomość.
Ważne potem jest by się nie rozczarował i wrażenie po obejrzeniu zdjęć było takie samo jak wrażenie po obejrzeniu rzeczywistości.