Czy warto wynajmować przez agenta nieruchomości?

Coraz większym zainteresowaniem wśród osób chcących bezpiecznie sprzedać swoje nieruchomości cieszy się pośrednictwo. Jest to kojarzenie stron kupna-sprzedaży przez agenta nieruchomości.

Zalety usług agencji nieruchomości

Posiada on zazwyczaj znacznie większe możliwości prezentacji oferty sprzedaży, niż osoba wystawiająca nieruchomość – prowadzi działalność, stronę internetową, posiada kwalifikacje oraz referencje i większy zasięg. Co więcej, ma kontakt z „drugą stroną”, czyli osobami zainteresowanymi zakupem nieruchomości.

Co więcej, ma możliwość prezentowania oferty w różnego rodzaju broszurach, katalogach, a także serwisach internetowych – nie tylko stworzonych na swoje potrzeby, ale także na przykład ogólnopolskich. Dzięki długotrwałej współpracy z osobami zarządzającymi takimi stronami czy też wydawcami katalogów agent nieruchomości korzysta z tego rodzaju usług na atrakcyjnych warunkach. Osobie prywatnej, która chciałaby zamieścić tylko jedno pojedyncze ogłoszenie takie korzystne warunki mogłyby nie zostać zaproponowane.

Bezpieczeństwo transakcji

Zdecydowanie się na współpracę pośrednikiem będzie dobrym rozwiązaniem również wówczas, kiedy nie mamy pojęcia o formalnościach – wyjaśniają pracownicy agencji nieruchomości w Opolu (https://investdom.pl/). Trzeba je przecież załatwić przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości. Wszystkie terminy, niezrozumiałe sformułowania czy też dokumenty, które należy przygotować – to wszystko może być trudne do załatwienia, w szczególności, jeżeli osoba sprzedająca nie miała wcześniej do czynienia z podobnymi formalnościami.

W takim wypadku agent nieruchomości może pomóc z załatwieniem wszystkiego przy okazji biorąc pod uwagę nasze bezpieczeństwo – dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomoże on dopilnować, aby wszelkie podpisywane dokumenty były sporządzone zgodnie z prawem, a zapisy w umowie korzystne dla nas – zgodne z tym, co zostało ustalone przez sprzedającego i nabywcę. Co więcej, agencje nieruchomości posiadają także własne wzory umów – można wybrać jeden z nich lub go zmodyfikować dostosowując odpowiednio na potrzeby konkretnej transakcji.