Jakie są plusy i minusy inwestycji w działkę budowlaną na Opolszczyźnie?

Zakup działki i budowa domu na Opolszczyźnie to dla niektórych spełnienie marzeń o sielskim życiu w przepięknej okolicy. Większość Polaków może pozwolić sobie na takie inwestycje bardzo rzadko, dlatego należy skrupulatnie przeanalizować zarówno pozytywne, jak i negatywne strony osiedlania się w województwie Opolskim.

Bliskość natury, czyste powietrze i dogodna lokalizacja

Opolszczyzna to niedoceniany region Polski, który może zaoferować nam doprawdy wiele. Jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody i osób, które chcą cieszyć się czystym powietrzem. Obok parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody funkcjonują dobrze rozwinięte miasta, takie jak Opole i Brzeg, które dla wielu mieszkańców województwa są miejscem nauki i pracy. Opolszczyzna ma niewielką powierzchnię, dzięki czemu dojazdy nie zajmują jej mieszkańcom wiele czasu. Należy wspomnieć również o jej atrakcyjnej lokalizacji – graniczy bezpośrednio z Czechami, a także województwami:

  • śląskim,
  • dolnośląskim,
  • łódzkim,
  • i wielkopolskim.

Niewielka liczba ludności Opolszczyzny z pewnością zadowoli osoby, które nie lubią zatłoczonych do granic możliwości wielkich metropolii.

Liczy się sytuacja na rynku pracy

Ceny i lokalizacje działek budowlanych na Opolszczyźnie sprawiają, że wielu inwestorów poważnie myśli o ich zakupie. Jeżeli działki budowlane mają być dla nas miejscem, gdzie zamierzamy się osiedlić koniecznie sprawdźmy jak wygląda sytuacja z pracą w najbliższej okolicy. Badania pokazują, że największe szanse na zatrudnienie w województwie opolskim mają ochroniarze, telemarketerzy, glazurnicy, spawacze, a także osoby uczące języka angielskiego. Lista zawodów bez perspektyw jest niestety znacznie dłuższa. Dodatkowo stawki, na które mogą liczyć pracownicy w Opolu są znacznie niższe niż w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, czy Wrocławiu.

Sytuacja nie dotyczy nas jeżeli pracujemy zdalnie, jednak warto jest pomyśleć również o możliwościach zatrudnienia swoich najbliższych. Jest to ważne gdyż w niektórych wypadkach konieczność dojazdów do pracy w dłuższej perspektywie czasu może kosztować nas więcej niż zaoszczędzimy na zakupie działki.