Działki budowlane – przegląd ofert

Kupno działki powinno się zacząć od przeglądnięcia wielu ofert działek budowlanych. Tylko dzięki temu będziemy wiedzieć ile mniej więcej kosztują grunty w zależności od wielkości i lokalizacji. Zorientujemy się też, jak wygląda dostęp do sieci instalacji komunalnych a także mniej więcej o charakterze bliskiego sąsiedztwa. Z taką wiedzę śmiało możemy odwiedzić te działki, które podobają nam się najbardziej, w celu dokładnych oględzin.

Kupno działki bez nerwów

Nigdy nie powinno się kupować działki pod presją czasu. Sprzedający działkę niemal zawsze powie nam, że ma prawie zdecydowanego klienta, albo że działka cieszy się dużym zainteresowaniem, stąd lepiej będzie dla nas, jak się szybko zdecydujemy. To błąd – sprzedający używa tego chwytu po to, aby jak najszybciej pozbyć się działki. Aby kupić działkę budowlaną musisz dokładnie wiedzieć, co znajduje się w sąsiedztwie, czy urząd pozwoli na budowę domu z kalenicą prostopadle do podłogi oraz czy w najbliższych latach nie powstanie obok duża inwestycja typu fabryka. W tej sytuacji nawet ładny widok z sypialni nie będzie rekompensatą. Jeżeli jednak wszystko jest w porządku, warto zawrzeć umowę przedwstępną i podpisać umowę końcową w momencie, kiedy sprzedający uzyska pozytywne warunki zabudowy.Kupno działki Opole jest natomiast komfortowe wtedy, kiedy kupujemy ją na nowo powstałym, specjalnie dostosowanym do tego celu osiedlu.

Skąd brać oferty?

Najszybciej oferty sprzedaży działek znajdziemy w internecie. Właściciele ogłaszają się na różnorakich portalach z ofertami, często na wielu na raz. Ponadto, zaglądając na strony biur nieruchomości również możemy znaleźć coś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że szukanie działki poprzez agencje nieruchomości będzie się wiązało z koniecznością zapłacenia prowizji. Dobrym i pewnym sposobem jest zapoznanie się z ofertą inwestorów, którzy na nowo powstałych osiedlach maja wolne parcele przystosowane specjalnie pod budowę domu. Takie sprawdzone metody są najlepsze – kupując działkę “na dziko” nie mamy pewności, że sprzedający nie chce nas oszukać. Poza tym, czasem może być ciężko ustalić właściciela parceli.

Lokalizacja przyszłego domu

Nie chodzi tu bynajmniej o to, z której strony świeci słońce na działce. Zawsze można dobrać projekt do wymogów doświetlenia. Chodzi raczej o to, czy nasz dom będzie się znajdował w bliskiej zabudowie innych budynków mieszkalnych, czy osiedle jest nowe czy stare. Jeżeli decydujemy się na działkę na uboczu, zwróćmy uwagę na to, czy plany zagospodarowania nie zawierają planów wybudowania ruchliwej drogi, czy w pobliżu nie ma powstać żadna fabryka lub inny, głośny zakład. Poza tym, budowanie domu z dala od miejskich zabudowań często wiąże się z dodatkowymi problemami i kosztami: doprowadzeniem mediów, dojazdem do pracy czy niemożliwością podłączenia internetu. Dobrym i niedocenionym sposobem jest kupienie domu do rozbiórki, aby w jego miejsce postawić nowy. Jest to jednak dodatkowy koszt związany z wyburzeniem nieużytku.

Jeżeli wolisz nabyć działkę u sprawdzonego źródła i zamieszkać pod Opolem, wejdź na nasza stronę internetową: http://www.dzialki-chmielowice.pl/dzialki-budowlane-opole/.