Polacy kupują coraz większe nieruchomości

W zeszłym roku był rekordowy dla rynku pierwotnego. Z analiz wynika Deweloperzy budują więcej, droższej . Jak pokazują analizy upodobania nabywców nieruchomości zmieniły się, stawiają na droższe i większe lokale. Cena przestała być jedynym istotnym czynnikiem do zakupu nieruchomości.

Specjaliści rynku nieruchomości zgodnie przyznają, iż rok 2015 był rokiem rekordowego popytu na rynku deweloperskim i przewidują, że dobra passa utrzyma się także w tym roku. Nie mogli narzekać również klienci. Ubiegły rok był także rekordowy pod względem rozpoczętych inwestycji.Poprzedni rok pod względem popytu przewyższył nawet ten, który miał miejsce podczas boomu w latach 2006 – 2008. Z badania TNS Polska dotyczącego preferencji i satysfakcji z zakupu nieruchomości wynika, że 50% nabywców woli kupić jak się okazuje nie tylko nowe, a nawet droższe mieszkania.

Po wprowadzeniu zmian we wrześniu 2015 roku w programie „Mieszkanie dla młodych” łatwiejszy stał się zakup większych mieszkań. Dzięki nowelizacji ustawy, na przykłąd w Poznaniu rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą skorzystać z dopłaty do ponad 100 tysięcy.

Zatem niska cena nieruchomości przestała być jedynym wyznacznikiem, którym kupujący biorą pod uwagę przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego jak nieruchomości z http://investdom.pl/opole/oferty-deweloperskie.html . Coraz częściej klienci wolą zapłacić więcej i mieć lepszą lokalizację, większy metraż oraz większy komfort. Ważna stała się dla Polaków przestrzeń i funkcjonalność w mieszkaniu. Obserwujemy większe zainteresowanie niestandardowymi rozwiązaniami jak dwupoziomowe mieszkania.

Dane Głównego Urzędu Skarbowego pokazują, że województwo wielkopolskie dominuje pod względem oddanych do użytkowania lokali. W Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy, firmy otrzymały ponad 93 tysiące pozwoleń na budowę. To o 20% więcej niż w poprzednim roku. W 2016 roku będziemy świadkami niesłabnącej aktywności firm z branży deweloperskiej przy zachowaniu aktywności klientów.